Skip to main content
Jak dbać o złote pierścionki?

Jak dbać o złote pierścionki?

Złota biżuteria to synonim klasy oraz ponadczasowego piękna, dzięki czemu stanowi idealny dodatek do większości stylizacji. Szczególnie okazale i gustownie prezentują się złote pierścionki z różnego rodzaju kamieniami, które przyciągają wzrok każdego i sprawiają, że nawet najprostszy strój będzie wyglądał wyjątkowo. Niestety, mimo iż złoto to drogi kruszec, z czasem zaczyna on ciemnieć i nie wygląda już tak dobrze, jak w chwili zakupu. Czy możemy coś zrobić, by zatrzymać wyjątkowy blask biżuterii ze złota? Jak dbać o złote pierścionki, by prezentowały się perfekcyjnie?

Jak dbać o złote pierścionki – kilka przydatnych porad

Decydując się na zakup złotego pierścionka, musimy być świadomi, że o biżuterię tego typu należy dbać, by zachowała swój oryginalny wygląd. Warto również zwrócić uwagę na jakość wyrobu już przy jego zakupie, by domieszki innych metali oraz próba złota nie powodowały jego szybkiego ciemnienia. Wysokiej jakości biżuterię, taką jak złoty pierścionek z zielonym kamieniem znajdziemy na stronie, czyli w sklepie internetowym jednego z najbardziej cenionych salonów jubilerskich w Polsce — Łodzińscy.

Kiedy już wybierzemy odpowiedni model, dobrze jest również kierować się kilkoma poradami, które pozwolą nam zapobiegać niszczeniu pierścionka. Starajmy się zatem:

  • Zdejmować złoty pierścionek do wszelkich prac domowych. W przeciwnym przypadku może ona ulec porysowaniu lub uszkodzeniom, które powstają pod wpływem chemii. Ta sama zasada dotyczy się codziennych kąpieli i mycia rąk.
  • Regularnie czyścić pierścionek z soli i resztek kremów oraz innych nalotów za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów
  • Nie moczyć pierścionków z kamieniami, bowiem klej przytwierdzający oczko do obrączki pierścionka może rozpuścić się, a kamień ulec uszkodzeniu.
  • Odpowiednio przechowywać nienoszoną biżuterię, np. w szczelnie zamkniętych woreczkach strunowych, by ograniczyć dostęp powietrza oraz zmniejszyć możliwość utlenienia się metali.

Złote pierścionki — salon jubilerski Łodzińscy

Jak czyścić złote pierścionki?

Czyszczenie złotych pierścionków to proces, który powinien odbywać się z zachowaniem należytej ostrożności i delikatności. Robiąc to w domu, warto sięgnąć po wypróbowane sposoby i przepisy na pasty oraz roztwory pomagające usunąć przebarwienia i osad. Jednym z ciekawszych pomysłów jest wyłożenie szklanej miseczki folią aluminiową, a następnie zalanie jej przegotowaną wodą z 5 łyżeczkami soli kuchennej. Biżuterię wkładamy do miski na około 4 godziny, a na koniec wycieramy miękką szmatką.

W przypadku, gdy boimy się zniszczyć nasz ukochany złoty pierścionek domowymi sposobami, warto również zdecydować się na zakup specjalnego środka do czyszczenia złotej biżuterii. Specyfiki takie dostępne są w salonach jubilerskich za około 40-60 zł. Ostatnim, najbardziej profesjonalnym sposobem jest oddanie biżuterii do czyszczenia w salonie jubilerskim. Wybierając taką metodę, mamy pewność, że pierścionek zostanie wyczyszczony wyjątkowo delikatnie i dokładnie.

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *