Skip to main content
Jaki prezent wybrać na komunię?

Co dać na pierwszą Komunię Świętą w 2024 roku?

Komunia Święta to ważny moment w życiu każdego dziecka. Czasy się jednak zmieniają, przez co popularne podarunki komunijne sprzed kilkunastu lub kilkudziesięciu lat współcześnie nierzadko okazują się prezentami po prostu nietrafionymi. Podjęcie ostatecznej decyzji nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak bez obaw – z pomocą przychodzi poniższy poradnik! Oto najciekawsze pomysły na podarunki na Komunię Świętą w 2024 roku!

Biżuteria jako prezent na Komunię – czy ma to sens?

Srebrne i pozłacane medaliki to rodzaj biżuterii, który nierozłącznie kojarzy się z przyjęciem sakramentu Eucharystii. Dla wielu osób podarunek tego typu stanowi obecnie relikt przeszłości, jednak ponadczasowy charakter biżuterii komunijnej niewątpliwie decyduje o ponadczasowości całego upominku. Nawet najskromniejszy krzyżyk jest wartościową pamiątką uroczystości, a uniwersalność takiego wyboru pozwala obdarować nim każde dziecko komunijne, niezależnie od jego płci lub indywidualnych preferencji.

Jeśli zastanawiasz się nad konkretnym typem biżuterii komunijnej, to koniecznie przejdź na stronę https://lodzinscy.eu/blog/porady/jaka-bizuteria-na-komunie-dla-dziewczynki-zobacz-nasze-10-propozycji i sprawdź dziesięć najlepszych propozycji z tej kategorii. Naszyjniki i wisiorki nawiązujące bezpośrednio do tematyki uroczystości to znakomita opcja, którą jest gwarancją uśmiechu zadowolenia na twarzy dziecka i upamiętnienia jednego z najważniejszych momentów w jego życiu religijnym.

Jakie są najlepsze symboliczne podarunki?

Jeszcze kilka lat temu prezenty komunijne charakteryzowały się przepychem i kosztownością. Quady, tablety i elektryczne hulajnogi bezapelacyjnie są ogromnym źródłem rozrywki, jednak w pogoni za nowinkami technologicznymi sama uroczystość Komunii Świętej utraciła na znaczeniu.

Obecnie do łask wracają minimalistyczne upominki, którym daleko do ślepego podążania za konsumpcyjnym stylem życia. Egzemplarz Biblii z imieniem dziecka, modlitewnik lub biżuteria na Komunię Świętą to rodzaje prezentów, pozwalające zyskać przedmiot, który będzie przez lata przypominał o momencie pełnego wstąpienia do wspólnoty kościelnej. Dodatkowo symboliczne prezenty komunijne nigdy nie tracą na aktualności, czego nie można powiedzieć o konkretnych modelach konsol do gier lub dronów!

Jaki upominek komunijny najlepiej wybrać?

Jak dostosować prezent komunijny do preferencji dziecka?

Każde dziecko ma swoje indywidualne upodobania, dlatego warto wziąć pod uwagę ten aspekt podczas wybierania prezentu komunijnego. Do złotego medalika lub pamiątkowego obrazka z wizerunkiem patrona można dobrać gadżet, który wpisuje się w hobby podopiecznego. Nie ma znaczenia czy będzie to planszowa gra religijna, czy też książka o najbardziej wartościowych historiach biblijnych.

Dla dziecka najważniejsza będzie możliwość wprowadzenia do swojego codziennego życia Boga, a nawiązujące do samej uroczystości upominki komunijne będą niewątpliwym ułatwieniem w tym zadaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *